fbpx

Często pomimo prowadzenia aktywnego trybu życia … Zostaw komentarz

Często pomimo prowadzenia aktywnego trybu życia i zmiany nawyków żywieniowych nie udaje się nam osiągnąć wymarzonej sylwetki. Są tez takie okresy w życiu, kiedy po prostu nie możemy sobie pozwolić na treningi przez dłuższy czas, co tym bardziej odciąga nas od zamierzonego celu. Idealnym rozwiązaniem byłoby dbanie o kondycję mięśni przez cały czas, lecz nie zawsze udaje się pamiętać o napinaniu mięśni brzucha czy pośladków. Na szczęście na rynku pojawiły się już urządzenia, które mogą to robić za nas – są nimi elektrostymulatory mięśni.

Jak działa elektrostymulator mięśni?

Działanie elektrostymulatorów mięśni (EMS) opiera się na powodowaniu pobudzenia włókien mięśniowych za pomocą impulsów elektrycznych generowanych przez urządzenie przytwierdzone do skóry. Impulsy te przekazywane są na powierzchnię skóry za pomocą elektrod i dzięki w ten sposób wywołanej różnicy potencjałów pobudzają mięśnie do pracy. Przykładem takiego urządzenia jest potrójny elektrostymulator mięśni i brzucha EMS, który można komfortowo nosić pod ubraniem.

Potrójny Elektrostymulator Mięśni i Brzucha EMS

Kto może z niego korzystać?

Tego rodzaju stymulatory są bezpieczne dla człowieka (lecz unikać ich powinny kobiety w ciąży, osoby z wszczepionymi implantami metalowymi, korzystające z pomp insulinowych lub rozruszników serca). EMS może być wykorzystywany jako urządzenie wspierające trening, w trakcie spoczynku lub podczas wykonywania codziennych obowiązków. Rezultaty osiąga się przy co najmniej 12 minutowym dziennym użytkowaniu elektrostymulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: